Zaznacz stronę

Pakiety

Pakiet business

W ramach pakietu Business oferujemy wszystko co jest niezbędne, aby wyeliminować ryzyko walutowe w Twojej firmie. Sprawimy, że będziesz mógł skupić się na rozwoju firmy, zamiast myśleć o wahaniach kursów walut.

 

01. ochrona marż handlowych

Niekorzystna zmiana kursu waluty może pochłonąć całą marżę handlową, a nawet sprawić, że będzie ujemna, czyli firma poniesie stratę. Celem zarządzania ryzykiem  jest wyeliminowanie spekulacji i ochrona biznes

02. zwiększenie konkurencyjności

Konkurenci, którzy zabezpieczają się przed ryzykiem mogą oferwać znacznie korzystniejsze ceny własnych produktów i usług. Dodatkowo firma, która często będzie zmieniać cenniki, dostosowując je do zmieniającego się kursu rynkowego, może stracić wiarygodność. 

03. planowanie przyszłości

Brak właściwego zarządzania ryzykiem kursu walutowego może narazić firmę na obniżenie rentowności, znaczne wahania wyników finansowych, a w skrajnych przypadkach, na utratę płynności i upadłość.

 

 

wymiana walut

Odpowiedni moment wymiany

Pakiet Business to nie tylko zabezpieczenie firmy przed ryzykiem walutowym, ale również codzienna współpraca przy bieżącej wymianie walut. Wskazujemy konkretne momenty wymiany, tłumaczymy co się wydarzyło i czego się spodziewać. 

 

Śr. oszczędność w PLN na każde wymienione 100tys. waluty obcej

%

Skuteczność wskazań sygnałów

narzędzia

Instrumenty zabezpieczające

współpraca

Indywidualny opiekun

Dobrze zbudowana strategia zabezpieczająca to taka, która jest dostosowana do specyfiki i możliwości firmy. Dlatego proponowane przez nas narzędzia są dobrane indywidualnie zależnie od potrzeb Klienta. 

W ramach współpracy stosujemy m.in. kontrakty forward czy opcje walutowe. 

Należy zaznaczyć, że najważniejszym celem jest zabezpieczenie firmy, dlatego unikamy spekulacji.

 

Gdy w grę wchodzą pieniądze najważniejsze jest zaufanie i szybkie działanie. Dlatego mimo, że nastawiamy się na wysoką automatyzację procesów, cenimy sobie bezpośredni kontakt. Dlatego każdy Klient ma swojego Opiekuna, który poznaje firmę i służy swoim doświadczeniem w każdym momencie. 

 

narzędzia

Zarządzanie ryzykiem walutowym

obniżenie kosztów wymiany

szkolenie pracowników

wymiana w odpowiednim momencie

Prognozowanie przepływów

instrumenty zabezpieczające

budowanie Świadomości

Porozmawiaj z doradcą safex